У клубі знову були танці

У нашому місті відбувся відбірний тур Міжнародного фестивалю «Містерія Dance»

У Львові пройшов відбірний тур Міжнародного дитячо-юнацького хореографічного фестивалю-конкурсу «Містерія Dance». У будинку культури імені Гната Хоткевича зібралося близько сотні танцювальних колективів з усієї Галичини.

Оцінювали учасників справжні «аси» танцювального мистецтва на чолі з головним балетмейстером Українського народного хору імені Верьовки Валерієм Шкоріненком. «Містерія Dance» – це шанс реалізувати себе в танці, отримати визнання й обмінятись досвідом із колегами», – розповіла продюсер фестивалю Марія Теренова.

Конкурс відбувався у двох номінаціях – народний і сучасний танці, у чотирьох вікових категоріях. Як розповіли організатори, у Львові більшість колективів хотіли випробувати себе в народних танцях. Судді стверджують, що програма в цій номінації виявилася найбільш насиченою та яскравою.

Тож у наймолодшій групі (6-9 років), яка виборювала «народну» номінацію, переміг ансамбль «Серпанок». А у віковій категорії 10-13 років виявилося відразу три володарі першого місця: «Веселі черевички», «Волиняночка» й ансамбль танцю Івано-Франківської дитячої хореографічної школи. Серед підлітків (від 14 до 18 років) перемогли «Прикарпаття» та «Чорнобривці», а серед найстарших (до 23 років) – «Мрія».

«За кожен представлений на конкурсі танець ми отримали найвищі бали, однак, на мою думку, найбільше вразив суддів «Вітання з Карпат», – каже художній керівник ансамблю «Прикарпаття» Ганна Огородничук. – Там і постановка, і рухи на висоті. Постановку роблю сама. Адже я – гуцулка, танець люблю з дитинства. Можу заплющити очі й побачити весь танець. Так само в рухах можу змалювали людей, які мені подобаються».

Організаторами фестивалю-конкурсу виступила компанія Event.ua спільно із Всеукраїнською громадською молодіжною організацією «Студентська республіка». Як розповіли їхні представники, перший конкурс, який відбувся минулого року, мав менший масштаб, та й було лише 2 відбірні тури – у Рівному та Полтаві. Отримавши неабиякий резонанс, він тепер охопив усю Україну, а відбірні тури відбуваються в п’яти містах. Фінал же конкурсу, де виступатимуть українські «регіональні» переможці та гості з-за кордону, влаштують у Києві у квітні.

Автор: Юрко БОГДАНІВ / 13:04 06.03.2008

Джерело: Газета по-львівськи